TEŞEKKÜRLER KONYA

MUHABBET katışıksız olmalı!

Yabancı madde barındırmamalı bünyesinde.

Öze yolculuk ancak bu şekilde mümkün.

Kişinin kendini gerçekleştirmesi yine ancak bu yol ile elde edilebilir.

Sevginin içine bu cevheri çatlatıp dağıtacak unsurların sızmasına müsade edilmemeli.

Göz yumulmamalı!

Bu hususun ne kadar mühim olduğunu gördüm.

Aldıkları muhteşem neticeleri müşahade etmekten gerçekten mutluyum.

AŞK şehri olan Konya’daydık.

Selçuklu İlçesi Müftülüğü vaizesi Hülya Anıl hocadan “Kalbi Tutan Mektuplar” kitabımız hakkında aldığımız etkinlik çağrısına elbette evet demek zorundaydık.

Hocamızdan aldığımız ders bize bunu söylüyordu.

KONYA’DA hakikaten harika insanlar tanıdım.

Hayata istikamet veren bu cevval insanlardan feyz aldım.

İçlerinde çoşkun akan yararlı olma gayretlerine tanık oldum.

Hayatın kalbine doğru yol alan bu insanlarla bir  iki gün bile olsa yakın durmak kalbimde muhabbet çerağının uyanmasına vesile oldu.

BİZİ üç gün evinde kendi evimizde imiş gibi rahat ettiren ve yanımızdan hiç ayrılmayan Firdevs Kaldı’ya müteşekkirim.

Yine aracıyla her an hizmet etmekten muhteşem bir gönül zevki alan ayrıca bununla da yetinmeyerek evini ve bahçesini bizlere açarak eşi Abdülkadir Bey ve oğlu deri sanatı ustası Ziya ile tanışmamıza ve sohbetimize vesile olan  Mukadder Büyükarmutçu esaslı bir teşekkürü hak ediyor.

Enerjileri bitmesin.

Coşkuları sönmesin.

İLK gün olan 30 Mayıs Pazartesi akşamı saat 08:30’da Hülya Anıl hocanın annesinin muhteşem lezzetlerle donatılmış sofrasından alarak Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Köyceğiz Kampüsü Tahir Büyükkörükçü Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’na öğrencilerle sohbete sıkışık zamana ve yolların tüm zorluklarına rağmen harika bir ustalıkla ulaştıran manevi rehber Abdülkerim Temizcan örnek alınacak bir gayretin sahibiydi.

31 Mayıs Salı öğlen 12:00/14:00 Selçuk Üniversitesi kampüsü Konya İl Müftülüğü Gençlik Merkezinde kitabımızı okuyan öğrencilerin zihni açan sorularına cevaplar üretmeye çalıştık.

Burada büyük bir özveri ve incelikle öğrencilere kendilerini adayan Manevi Rehberler Muhammet Küçükuyanık, Ramazan Öztürk, Fatma Zehra Doğan ve Ayşe Kahraman’ı anmalıyım.

Burada Hülya Anıl Hocanın Salı günleri toplanan “Kafama Takılanlar” ders halkasının kıymetli, akıllı, fikirli kızları ile doğru soruların peşine tüm samimiyetiyle düşen Esma Nur Taşkın’ı zikretmeliyim. Kitaptaki akışın kendisine Hz. Mevlana ve Hz. Şemsi hissettirdiğini söylemesi günün önemli bir tespitiydi.

Yine aynı gün saat 15:00/16:00 arasında Konya TDV Hacıveyiszade Kitapevi sorumlusu Osman Paralı’nın destekleriyle kitap üzerinde konuşuldu. 

Pastası kesildi. Muhabbetler edildi. İlahiler söylendi.

Devamında ise saat 16:00/17:00’de İl Müftü Yardımcısı sayın Ahmet Demirel riyasetinde manevi rehber ve gençlerle çok verimli bir hasbihal gerçekleştirdik.

Bitti mi? Hayır, bitmedi.

Akşam saat 20:30’de İlim Yayma Cemiyeti Hacı Avni Urgancı Yükseköğrenim Kız Yurdunda muhteşem bir muhabbetin içinde bulduk kendimizi.

Müdüre Hanım Havva Karğın hocanın yurt yemeği ikramı, ardından çayı ihmal etmemesi tebessüm eden yüzünün davranışlara yansımış en somut haliydi.

01 Haziran günü geldiğinde yolumuz otuz yıldır yayın yapan Yeni Konya gazetesinin televizyonuna düştü.

Sibel Karaca ile HAYAT VAR programında Dr.Haluk Nurbaki’yi konuştuk. Sibel hanım belli ki, “Gerçek Âlim , Gerçek Âşık Haluk Nurbaki” kitabını en ince ayrıntılarına kadar okumuştu.

Doğru soruların hak ettiği sahih cevapları içeren manevi enerji dozu yüksek bir program oldu.

Ardından Hülya Anıl’ın “Azede” isimli Konya Fm radyosunun bağımlılık anlatan programına misafir oldum. Muhteşem açılımlar zuhur etti. Radyo müdür yardımcısı ve yayın sorumlusu Recep Karaca ile Genel Müdür Mustafa Boydak’a da sıcak ilgileri için teşekkür ediyorum.

Programlarını ilgiyle takip ettiğim “Yeni Konya” gazetesi yazı işler müdürü sorumlusu Ayşegül Şencan ile kısa ama samimi bir sohbetimiz oldu.

Kısacası dostların gönül cennetinde idik.

Gece Dr. Fatma Canan Güllü hocanın Erenler türbelerini gezdirmesiyle sonlandı.

Teşekkürler dostlar.

Var olun güzel insanlar.

Hak yâriniz olsun.

Ya Selam!

 03.06.2022

https://www.istiklal.com.tr/kose-yazisi/tesekkurler-konya/694991

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.