Hakkımda

1966 yılında Orta Anadolu’nun bozkırı olan Yozgat’ta doğdu. Köy odasında dedesinin himayesinde büyüdü. Anlamasa da büyüklerin sohbet sofrasında oturdu. Söze yâr olmanın önemini ilk burada hissetti. Daha sonra sözü güçlü söyleyen kalem ehline hep yakın durdu. Röportajlar yaptı, yayınladı, kitaplaştırdı. Kelimenin âhengine meftun olarak kendini tanımlıyor.

12 yaşından beri İstanbul’da yaşıyor ve bundan mutlu. Bir Üsküdarlı… Çay, dergi, kitap ve Üsküdar dörtlüsünü seviyor. Bir de yanında türküler… Muhabbete paçayı kaptırdığını düşünüyor.

Edebiyat, kültür ve sanatın harmenyeri olan radyoculuğa yakın durdu, ses verdi, programlar yaptı. Yanı sıra radyo yayın yönetmenliği ve genel müdürlük yaptı.

Haluk Nurbaki’yle tanıştı, mânâ bilimlerini merak etti, dervişler tanıdı, onlara gönlünü tuttu.
Nevzat Tarhan’la tanıştı. Psikoloji ilgi alanları arasına girdi. Uzun yıllar TV’lerde psikoloji programı yapımcı ve sunucusu olarak çalıştı. Halen ÜLKE TV ve Üsküdar Üniversitesi Televizyonu’nda program yapıyor.

Hayatının bir döneminde dergicilik yaptı. Dergileri seviyor. Hâlen ‘PSİKOHAYAT’ Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni. Gerçek Âlim, Gerçek Âşık Halûk Nurbaki, Portreler, Psikoloji Konuşmaları, Hikâyeler Hep Yarım, Geldim Ama Yoktun adıyla yayınlanmış dört kitabı var.

ESKADER (Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi. Habername isimli internet sitesinde köşe yazıyor.