İYİLİK HALKALARI


HEPİMİZ birbirimize görünmez bir zincirin halkaları gibi bağlıyız. Birbirimizi üretir çoğaltırız ya da tüketir yok ederiz.

Sevgi halkalarını çoğaltmak muhatabınızda da aynı sonucu verir. İyilik iyilikle gelir, kötülük kötülükle.

İç dünyamızda neyi çoğalttığımız hangi zincirin halkasına ilaveler yaptığımız çok önemlidir.

Talep ettiğindir bulduğun… Bugün yaşadıkların dün ki niyaz zincirinin halkalarıdır.

Sadece anılara bağlı kalır dünün çengeline takarsan sürekli zihnini yeniliği arama gayretin söner. Sana gelen yepyeni güzellikleri selamlayamaz onlarla iç içe geçemezsin.

Azami iyilik üretmek, mutluluk meyveleri dermek için içindeki güzellik halkalarını çoğaltmalısın. Bunu başarmak için kendindekini sevmek gerekir ama fetişleştirme noktasına getirmeden… Ruhunun çiçeklerini besleyip büyütmen gerekir ancak onlara bağlanma ve tapınma noktasına getirmeden.

İnce bir çizgide ve hassas bir terazi ile çoğaltmalısın iyilik halkalarını.

Sendeki güzellik, iyilik, muhabbet, fedakârlık, adalet, hoşgörü, ilim, irfan halkalarını başkalarındaki bu halkalarla özgürce birleştirmelisin.

Sendeki bu parçaları başkalarındaki parçalarla bütünleştirebildiğin vakit zincirin halkaları sağlıklı şekilde geçer birbirine.

İyicil duygular yerine kötücül hislerine kapıyı aralar o parçaları bütünlersen başkalarıyla, kendini de yutan bir narsizmle karşılaşırsın ki, mücadele etmen imkânsızdır.

Büyük insanlık ve iyilik yürüyüşü halkasına katılmak en çıkar yoldur.

En başta kendin ve geleceğin için.

11.04.2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir